Sahil Güvenlik Komutanlığı'na memur alınacak! İşte şartlar...

Sahil Güvenlik Komutanlığına 10 devlet memuru alınacak. Sahil Güvenlik Komutanlığına 10 devlet memuru alımına ilişkin ilan,  Resmi Gazete'nin çeşitli ilanlar kısmında yayımlandı.

MİLLİYET MİLLİYET
Sahil Güvenlik Komutanlığı'na memur alınacak! İşte şartlar...

Devlet memurluğu için başvurular, 12-22 Kasım 2018 tarihleri arasında  Komutanlığın "www.sahilguvenlik.gov.tr" internet sitesinden yapılacak.

Alımlar, bilgisayar mühendisi, uluslararası ilişkiler ve antlaşmalar  uzmanı, mali işler uzmanı, performans ve program uzmanı, gümrük işlemleri uzmanı,  personel işlemleri uzmanı, grafiker ve istatistikçi unvanlarında yapılacak.

Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzlarına  Komutanlığın sitesinden ulaşılabilecek.

Adaylarda aranacak şartlardan bazıları şöyle:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen  genel şartlara sahip olmak

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı Devlet Memuru Alımları  Bilgilendirme Kılavuzunda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul  itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş  olmak

Başvuruda 2018 yılı KPSS sınavına ait KPSS P03 puan türü kullanılacak

Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18  yaşını tamamlamış (22 Kasım 2000 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 1 Ocak 2018  tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1983 ve daha sonra  doğanlar başvurabilir.)

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları  Kanunu'na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli  astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen  çalışıyor olmamak

Sınavlarda başarılı olan adaylar için sevk edilecekleri ilgili  hastaneden "Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik  Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre "Sahil Güvenlik Komutanlığında  Devlet Memuru Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almak ve haklarında yaptırılacak  güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olmak

Şehit malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin  şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi  sınav (KPSS) puanına aldığı puanın (belirlenen taban puanı almış olmak şartıyla)  yüzde 10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınacak."

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER