'Notre Dame Katedrali'ni alevler içinde görmek derinden üzdü'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Notre Dame Katedrali yangını nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macrona duyduğu üzüntülerini bildirdi.

MİLLİYET MİLLİYET

Başbakan Angela Merkel adına Twitter hesabından bir açıklama yapan Federal Hükümet Sözcüsü Steffen R. Seibert, Merkelin "Notre Dame Katedrali'ni alevler içinde görmek beni derinden üzdü. Fransa ve Avrupa kültürümüzün sembolleriden biri olan kiliseyi alevler içinde görmek tarifsiz acı. Tüm kalbimizle Fransız dostlarımızın yanındayız. sözlerini paylaştı.

Sözcü Seibert, Başbakan Merkel adına yangın ile ilgili yaptığı ikinci paylaşımında da, Sallanan fakat yıkılmayacak olan Notre Dame Katedralinin üzerindeki alevleri söndürmeye çalışan başta itfaiye mensupları olmak üzere tüm çalışanlara güç ve başarılar dilerim dedi.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER