Kanlar içinde şampiyon!

Berlin'deki kadınlar maraton koşusunu, yarış sırasında bir çok kez burun kanaması geçiren Belaruslu Mazuronak kazandı. Elif Dağdeviren de oksijen yetmezliğinden hastaneye kaldırıldı.

MİLLİYET MİLLİYET
Kanlar içinde şampiyon!
 
Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar maraton koşusu, atletleri epey zorladı. Mücadeleyi Belaruslu atlet Volha Mazuronak 2.26.22'lik derecesiyle birinci sırada bitirdi. Fransız Clemence Calvin 2.26.28 ile ikinci, Çek Eva Vrabcova 2.26.31 ile üçüncü sırayı aldı. 
 
Yarışın galibi olarak altın madalyayı elde eden Mazuronak, diğer atletlerle olduğu kadar yaşadığı sağlık sorunuyla da mücadele ederek kazandı. Yarışın özellikle ilk bölümlerinde bir çok kez burnu kanayan Belaruslu sporcu, yüzünün kan içinde kalmasına rağmen koşmaya devam edince ortaya da ilginç görüntüler çıktı. 
 
Zaman zaman kendisine uzatılan bir mendil yardımıyla kanamayı dudurmaya çalışan ve koşusunu sürdüren atlet, yarışın sonunda mutlu sona ulaşmayı başardı. Türk sporculardan Tubay Erdal 2.43.10'luk zamanla 35. sırayı alırken, Ümmü Kiraz 2.45.28 ile 37., Elif Dağdelen 2.50.59 ile 44. sırayı aldı.  Elif Dağdelen yarış sonunda nefes yetmezliği sıkıntısı çekti. Ambulans ile hastaneye kaldırılan sporcuya oksijen takviyesi yapıldı. Oksijen yetmezliği yaşayan Dağdelen'in 2 saat sonra gözlerini açtığı, bir süre kontrol amaçlı hastanede tutulduğu bildirildi.
 
[[HD_2723448]]
[[HD_2723468]]
[[HD_2723428]]
 
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER