» » MİLLİYET »

Bülent İnal'ın Dede Efendi heyecanı

'Payitaht Abdülhamid' dizisinde 'Sultan Abdülhamid'i canlandıran Bülent İnal, hayalindeki rolü Türk sanat müziğini güçlü sesi Aylin Şengün Taşçı'ya açıkladı. Türk musikisini çok sevdiğini belirten İnal, Türk müziğindeki tarihi karakterlerden birisini dizide canlandırmak istediğini söyledi.

Bülent İnal'ın Dede Efendi heyecanı

Aylin Şengün Taşçı, Bülent İnal'a Hammâmîzade İsmail Dede Efendi'yi bir dizide canlandırmasının kendisine çok yakışacağını ifade eti.  Günümüzde 'Dede Efendi' olarak bilinen Türk musikisinin en büyük üstadlarından Hamamizade İsmail Dede Efendi rolünün kendisini de çok heyecanlandıracağını dile getiren oyuncu, böyle bir proje gerçekleşirse içerik konusunda Aylin Şengün Taşçı'dan danışman olarak faydalanmanın büyük katkı olacağını söyledi.

Yıllar önce başrolünü Ahmet Özhan'ın canlandırdığı 'Hacı Arif Bey' dizisinin gördüğü büyük ilgiden söz eden iki sanatçı, bu projeyi gerçekleştirme arzusunda olduklarını belirterek yapımcılara mesaj gönderdi.

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.