» » MİLLİYET »

Benzema, Valbuena'ya hakaret etti

Seks kasedi şantajı nedeniyle isimleri sık sık yan yana gelen iki futbolcudan Karim Benzema, Fenerbahçeli Mathieu Valbuena'nın boyuyla dalga geçti.

Benzema, Valbuena'ya hakaret etti

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler
 
Karim Benzema ile Mathieu Valbuena'nın arasını açan seks kasedi şantajı olayının yankıları sürerken, Real Madridli futbolcu sosyal medyada tartışılacak bir harekete imza attı. Benzema üç yıl önce, milli takımdan arkadaşı olan Valbuena'ya yapılan seks kaseti şantajında bir şekilde payı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış, başka diğer isimlerle birlikte hakkında soruşturma başlatılmıştı. 
 
‘Pislik' hashtagini yapıştırdı 
Benzema, Fenerbahçeli futbolcunun kısa boyuyla dalga geçti. Yıldız futbolcunun paylaştığı çocuğunun resminin altına bir takipçisi tarafından ‘Valbuena'dan hızlı büyüdü' şeklinde bir yorum yaptı. Benzema ise buna ‘Aynı zamanda çok karmaşık da değil' şeklinde yanıt verdi ve bu sözlerini bir hakaret sözü olan ‘fumier' (pislik) kelimesiyle etiketledi. Fransız basını yaşananları ‘Benzema instagramda Valbuena'ya hakaret etti' başlıklarıyla verdi. 
 
 
Soruşturma davaya dönüşürken 
Seks kasedi şantajı soruşturmasıyla ilgili olarak Paris Tahkim Mahkemesi geçtiğimiz haftalarda, Valbuena'ya şantaj olayıyla ilgili yapılan soruşturmayı onaylamıştı. Bu kararla birlikte olayın davaya dönüşmesinin, Benzema ve diğer suçlanan beş isimin yargılanmasının yolunun açıldığı değerlendirmesinde bulunulmuştu. 
 

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.