» » MİLLİYET »

Başbakan Yıldırım burnu kırılan vekili ziyaret etti

Başbakan Yıldırım ile bazı  bakanlar ve AK Parti'li milletvekilleri, kavga sırasında burnunun kırılması  nedeniyle ameliyat edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin'i hastanede  ziyaret ederek "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Başbakan Yıldırım burnu kırılan vekili ziyaret etti

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulunda çıkan  kavgada burnu kırılan ve ameliyat edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Ankara Milletvekili Fatih Şahin'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Anayasa değişikliği teklifinin beşinci maddesinin kabul edilmesinin  ardından TBMM'den ayrılan Başbakan Yıldırım, Güven Hastanesi'ne geldi.

Meclis Genel Kurulundaki kavgada yaralanan Şahin'e "geçmiş olsun"  temennisinde bulunan Yıldırım, doktorlardan bilgi aldı.

Başbakan Yıldırım ile TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan  Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii  Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Grup  Başkanvekilleri Bülent Turan ve Mehmet Muş ile bazı AK Parti'li milletvekilleri  de hastaneye gelerek Şahin'e "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Yıldırım ve beraberindekiler, yaklaşık 30 dakika süren ziyaretin  ardından hastaneden ayrıldı.

"CHP Genel Başkanı'nın bu konuda özür borcu var"

Grup Başkanvekili Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'ye  ve demokrasiye yakışmayan bir tabloyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Ne olursa olsun, nasıl ki millete 15 Temmuz'da diz çökertememişlerse  bugün de aynı niyetlerle yapılan bu girişimleri geri püskürteceklerine  inandıklarını belirten Turan, şöyle konuştu:

"Her şey milletin gözü önünde oldu. İçtüzük belli, teamüller belli. Bu  teamüller ve İçtüzük gereği biz çalışmalarımıza devam ederken maalesef gördük ki  kürsü işgali gibi, kürsüyü yerinden sökmek gibi akla ziyan, hadsiz, haysiyetsiz  işlerin yapıldığını üzülerek gördük. Bu durumlara engel olmak isteyen  arkadaşlarımızdan bazılarına fiziki müdahaleler oldu, Fatih bunlardan bir tanesi.  En kısa sürede iyileşeceğini ümit ediyorum. Şu an olağanüstü bir durum yok.  Burnunda ufak bir problem vardı, ameliyata girdi, çıktı ve şu an eskisinden daha  iyi bir durumda Fatih kardeşimiz. Muhtemelen birkaç gün sonra çıkacaktır,  doktorlarımızın kararıyla beraber."

Turan, demokrasiye yakışmayan bu gibi tabloların yaşanmasını  istemediklerini ifade etti.

Millet ne istiyorsa onun olacağını vurgulayan Turan, "Patron  millettir. Millete rağmen bir iş olmayacaktır. Biz millete rağmen bir iş  yapmadık. Bu paketi de Meclisten usulüne uygunca geçirdikten sonra millete  götüreceğiz, millet ne derse onu hep beraber hayata geçireceğiz."  değerlendirmesinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Şahin'le görüştüğünü ve durumunun gayet iyi  olduğunu aktaran Turan, başka yaralanan milletvekilleri de olduğunu hatırlattı.

Turan, "Böyle bir şey olmasından dolayı büyük bir mahcubiyet  duyuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın bu konuda özür borcu  olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"ANA MUHALEFET PARTİSİNE YAKIŞAN HAREKETLER DEĞİL"

Grup Başkanvekili Muş ise Mecliste AK Parti konuşmacısına sıra  geldiğine CHP Grup Başkanvekillerinin arkadaşlarını davet etmek suretiyle kürsüyü  işgal ettiğini anımsattı.

Bunun kendilerinin kabul edebileceği bir şey olmadığını dile getiren  Muş, "Ne Meclisin geleneğinde vardır ne Meclis İçtüzüğü'nde vardır ne parlamento  hukukunda vardır, hiçbir yerde yoktur." dedi.

Muş, CHP'lilerin kürsüyü işgal etmesini, fiili güç kullanmak suretiyle  parlamentonun etkisiz hale getirilmesi olarak niteledi.

Türkiye'nin geçen sene 15 Temmuz'da bir darbe girişimi atlattığını  belirten Muş, şöyle devam etti:

"15 Temmuz'da darbeciler parlamentoyu devre dışı bırakmak  istiyorlardı. Şu an CHP milletvekillerinin yapmak istediği, 15 Temmuz'da  darbecilerin silah kullanarak yapmak istediklerini milletvekilleri marifetiyle  kürsü işgalini kullanmak suretiyle gerçekleştirmek istemişlerdir. Buna müsaade  etmedik. Bundan sonra da milletin kürsüsünü işgal gibi, milletin iradesinin  tecelli ettiği parlamentoyu işlevsiz hale getirmek gibi bir teşebbüsün içerisine  girmeyeceklerini ümit ediyorum. Bir ana muhalefet partisine yakışan hareketler  değil bunlar. Söyleyecek sözünüz varsa söylersiniz, hukuktan, İçtüzükten  kaynaklanan haklarınızı kullanırsınız, onun ötesinde millet size ne kadar yetki  verdiyse o kadar yetki kullanabilirsiniz. Yakışıksız bir durumdur, hiç hoş  olmamıştır."

Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekillerini uyarmalarına rağmen geri adım  atmadıklarını anlattı.

Kürsü işgalinin bir plan dahilinde yapıldığını dile getiren Muş, "Bir  organizasyon olduğu belli, bir hazırlık yapıldığı belli ve böyle bir marifetle  kürsü işgal edildi maalesef ve Meclis çalışmaları aksatılmak istendi." diye  konuştu.

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.