» » MİLLİYET »

Bağdat bombalarla sarsıldı: 8 ölü 17 yaralı

Irak'ın başkenti Bağdat'ın farklı bölgelerinde meydana  gelen bombalı saldırılarda ilk belirlemelere göre 8 kişinin öldüğü, 17 kişinin  yaralandığı bildirildi.

Bağdat bombalarla sarsıldı: 8 ölü 17 yaralı

Emniyette görevli yüzbaşı Nezhen el-Hıdır, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, başkentin güneyindeki El-Beyya bölgesinde bombalı araçla düzenlenen  saldırıda, 2 kişinin öldüğünü, 7 kişinin yaralandığını söyledi.

Bağdat'ın kuzeyindeki El-Atıfiyye bölgesinde eş zamanlı meydana gelen  üç bombalı saldırıda da 2 kişinin öldüğünü, 6 kişinin yaralandığını belirten  Hıdır, batıda yer alan El-Bekiriyye bölgesindeki bir halk pazarını hedef alan  saldırıda ise 1 kişinin öldüğünü, 4 kişinin yaralandığını aktardı.

Hadar, ayrıca El-Belediyyet bölgesinde evinden çıkışı sırasında  kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından kaçırılan "Soruşturma ve Adalet  Komisyonu"nda görevli Ali Abub'un öldürüldüğünü ifade etti.

Yüzbaşı Hıdır, emniyet güçlerinin, Seb'a el-Bur bölgesi ile  El-Yusufiyye nahiyesinde kimliği henüz tespit edilemeyen iki cesede ulaştığını  sözlerine ekledi.

Söz konusu saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

 

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.