Almanya'da 'Prepper'a mühimmat tedarik eden 4 polis tutuklandı

Almanya'da aşırı sağcı "Prepper" adlı gizli yapılanmaya  mühimmat tedarik ettiği iddiasıyla 4 polisin tutuklandığı açıklandı.

Takip et

Schwerin Savcılığından yapılan açıklamada, 3'ü aktif görevde, 1'i eski  olmak üzere toplam 4 polis memurunun "silah yasasını ihlal etmek" ve "örgütsel  dolandırıcılık" suçlamasıyla tutuklandığı belirtildi.

Polislerin, 2012'den beri Mecklenburg Vorpommern Eyalet Kriminal  Dairesi'nden mühimmat tedarik ettiği ve bu mühimmatları, aşırı sağcı "Prepper"  olarak adlandırılan gizli bir örgütlenmeyle irtibatı bulunan bir kişiye  verdiklerinin tespit edildiği vurgulandı.

Alman medyasında yer alan haberlerde ise "Prepper" adlı gizli  yapılanmanın "X Günü adı verilen bilinmeyen bir tarihe hazırlıklı olmayı  hedefledikleri ve ülkedeki siyasetçilere yönelik suikastlar yaparak, iç savaş  çıkarmayı, ardından da darbe yaparak ülke yönetimini devralmayı amaçladıkları"  ifade ediliyor.

Haberlerde söz konusu polislerin kısa ve uzun namlulu silahlar için   10 binden fazla mermiyi yasa dışı şekilde emniyetten kaçırdıkları belirtildi.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER