» » MİLLİYET »

Ahmet Çakar: 'Utanç verici, iflasın belgesi!'

Eski hakem Ahmet Çakar, yılan hikayesine dönen Eto'o transferini değerlendirdi.

Ahmet Çakar: 'Utanç verici, iflasın belgesi!'

Çakar'ın Sabah Gazetesi'nde yer alan röportajından öne çıkan bölümler şöyle;
 
 
"TÜRK FUTBOLU ADINA UTANÇ VERİCİ"
 
"Eto'o'nun hikayesi Türk futbolu adına utanç verici. Kelimenin tam anlamıyla utanç verici ve iflasın belgesi gibidir. Bu transferde çok ciddi yanlışlıklar silsilesi izledik. 36 yaşına girmiş bir adamın transferi için Antalyaspor'un kapısında yatmak Beşiktaş gibi bir kulübe yakışmaz. Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün yaptığı ise tam bir nezaketsizlik. Madem Eto'o'yu vermeyeceksiniz, bunu o an için misafiriniz olan Fikret Orman ve Şenol Güneş'in de bulunduğu bir açılışta niye açıklıyorsunuz? Sonuç olarak nereden bakarsanız bakın Türk futbolunda böyle bir tablo olduğu için şahsen ben üzülüyorum."
 
TRABZONSPOR ÇOK YANLIŞLAR YAPIYOR!..
 
* Trabzonspor, 2 yıldır alıyor, yolluyor yine alıyor. Ama başarı yok ortada. Bu transfer politikasına ne diyorsunuz? 
 
Trabzonspor futbol adına büyük yanlışlar yapıyor. Sezon başında büyük paralara çok fazla oyuncu aldılar. Görünen o ki teknik direktör Ersun Yanal bunda başrolü oynamış. Şimdi sezonun ikinci yarısı için yine dünya paralara oyuncular alındı. Peki bunların kararını kim verdi? Yanal mı? Eğer Yanal bu kararı vermişse, "Ne yaptın kardeşim!" birisi demeli..
 
PEKİ RİEKERİNK TAKIMI NASIL MOTİVE EDECEK?
 
* Galatasaray yöneticisi Levent Nazifoğlu, "Riekerink ile devam ediyoruz. Ancak Mayıs'ta durumuna bakacağız" dedi. Galatasaray için ikinci yarı daha stresli ve gergin geçecek. Sizce bunun altından Hollandalı teknik adam ile kalkabilirler mi? Nazifoğlu niye durup dururken böyle bir açıklama yapmış olabilir? 
 
Levent Nazifoğlu samimi ve çok düzgün bir insan. Bununla ilgili en ufak bir kuşkum yok. Ama bazen samimiyet uğruna dengeleri bozabiliyor. Levent Nazifoğlu'nun açıklamalarından anlıyoruz ki eğer Galatasaray şampiyon olamazsa, Riekerink kovulacak. Kredisi bu kadar az. Yönetimde bile desteği hemen hiç olmayan bir hoca sezonun ikinci yarısında takımı nasıl motive edecek? Oyuncular üzerinde disiplini nasıl sağlayacak? Bütün bu gelişmeler de Galatasaray'ın tarihsel ağırlığına yakışmıyor.
 

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.