Adalet Bakanı Gül, Amerika Diyanet Merkezi'ni ziyaret etti

ABD temaslarının son gününde Amerika Diyanet  Merkezi'ni (DCA) ziyaret eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, burada Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Takip et

Adalet Bakanı Gül'ün ABD'deki son durağı, başkent Washington'a  yarım saatlik mesafede Maryland eyaletinde yer alan DCA oldu.

Gün boyunca süren çeşitli temaslarının ardından akşam saatlerinde  DCA'ya gelen Bakan Gül, ABD'nin en büyük camilerinden birini de bünyesinde barındıran külliyeyi gezdi ve DCA Başkanı Fatih Kanca'dan bilgi aldı.

Daha sonra DCA bahçesinde AA ve TRT muhabirlerine kısa bir açıklama  yapan Gül, "Burada inancımıza ve medeniyetimize çok önemli bir katkı sunan bu  eseri hep beraber gördük. Camisi, kültür merkezi ve diğer unsurlarıyla birlikte  çok önemli bir eser. Gerçekten burayı görünce insan büyük bir medeniyetin ve  büyük bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyor." değerlendirmesini yaptı.

"Göğsümüzü kabartan bir eser"

DCA'nın herkese kapısının açık olduğunu ve bu yönüyle de önemli bir  toplumsal buluşma mekanı olduğunu kaydeden Gül, "Amerika Diyanet Merkezi gerçekten göğsümüzü kabartan gurur duyduğumuz bir eser. Emeği geçen herkese ayrı  ayrı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Merkezin 2016'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  açıldığını hatırlatan Gül, DCA'nın her geçen yıl daha da olgun ve değerli  hizmetler vermeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Daha sonra merkezin restoran bölümünde Türk vatandaşlarıyla bir araya gelen Bakan Gül, konuklarla birlikte akşam yemeğine iştirak etti.

Bakan Gül'ün programına Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar  Kılıç'ın yanı sıra Washington'da görev yapan Türk kurum ve kuruluşlarının  temsilcileri katıldı.

Salı günü Amerikalı mevkidaşı William Barr ile görüşen ve ABD  Kongresinde çeşitli temaslarda bulunan Gül, DCA'daki programının ardından  Türkiye'ye hareket etti.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER