» » MİLLİYET »

2013 SBS yerleştirme sonuçlarını nereden öğrenebilirim? Buraya Tıkla

SBS yerleştirme sonuçaları nereden yayınlandı? SBS tercih sonuçları burada http://sbs2013.meb.gov.tr/ tıklayın. MEB son kez SBS yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

2013 SBS yerleştirme sonuçlarını nereden öğrenebilirim? Buraya Tıkla

 
2013 SBS YERLEŞTİRME - TERCİH Sonuçları Açıklandı! Yerleştirme Sonuçları Açıklanıyor
 
Milli Eğitim Bakanlığı , Seviye Belirleme Sınavı Yerleştirme Sonuçlarını açıklandı. Binlerce öğrencinin katıldığı SBS'nin yerleştirme sonuçları 6 Ağustos Salı açıklandı. SBS sonuçlarının açıklamsının ardından tercih işlemlerine başlayan adaylara MEB ,21 Temmuz'a kadar süre vermişti. Verilen bu süreye şikayet eden veliler ve öğrencilerin şikayetleri üzerine MEB, tercih işlemlerini 29 Temmuz tarihine kadar uzatmıştı. 29 Temmuz'da sonra eren tercih işlmelerinin ardından heyecanlı bekleyiş başladı. 
 
MEB'in yaptığı açıklamaya göre yerleştirme sonuçları 6 Ağustos'da açıklandı. yerleştirme işlemlerinin açıklanmasının ardından ilk yerleştirmedeyerleşen öğrenciler , 12-16 Ağustos tarihleri arasında okullara kayıtlarını yaptırabilecekler.16 Ağustos'da kayıt işlerinin bitmesinin ardından saat 19:00'da yedek kontenjanla yerleşen adaylar açıklanacak.Yedek yerleştirmelerde yerleşen adaylar 29 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
 
2013 SBS Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanıyor! Sonuçlar Seviye Belirleme Sınavı (SBS)
 
MEB 2013 sbs sınavını son kez yaptığını açıkladıktan sonra herkesin gözü en son yapılan SBS sınavlarına yöneldi. SBS sınav sonuçları açıklandıktan sonra SBS tercih işlemleri başladı. SBS tercih işlemleri 29 temmuz'da bitti. SBS tercihleri açıklandığında buradan yayınlanacaktır...
 
SBS tercihleri 29 temmzusa sonlandırıldı. SBS tercih işlemleri ne zaman açıklanacak. SBS 2013 tercih sonuçalrını MEB ne zaman açıklıyor. MEB sbs sonuçlarını açıkladığında MİLİYETTE yayınlacaktır...
 
SBS işlemleri için bu gün son... Meb 2013 SBS işlemlerini 29 Temmuz tarihine kadar uzatmıştı. Uzatılan sbs tercih işlemleri için son duyurular yapıldı. Bugün itibari ile işlemler son buluyor. Bu yıl son kez yapılan SBs sınavı seneye yapılmayacak.
 
 
2013 OGES SBS tercihleri işlemleri bitiyor!
SBS işlemleri için bu gün son... Meb 2013 SBS işlemlerini 29 Temmuz tarihine kadar uzatmıştı. Uzatılan sbs tercih işlemleri için son duyurular yapıldı. Bugün itibari ile işlemler son buluyor. Bu yıl son ke zyapılan SBs sınavı seneye yapılmayacak.
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre 2013-2014 yılı sbs olmayacak. SBS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi tercih işlemleri ne zaman açıklanıyor.
 
 
TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?
 
Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak. Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak duyurulacak.
 
Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler '2013 Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nun II. Bölümünde açıklandı. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekiyor.
 
YERLEŞTİRME SONUÇLARI 6 AĞUSTOS 2013  AÇIKLANACAK
 
OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler, TC kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Yerleştirme sonuçları açıklandığında tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 12-16 Ağustos tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek.
 
Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos 19.00'dan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17.00'ye kadar kayıt yaptırmak zorunda. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybedecek.
 
Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi, 26 Ağustos saat 17.00'ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. 19-26 Ağustos 2013 tarihleri arasındaki yedek kayıt dönemi içerisinde yedek listeden kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrencilerin ilanı her gün saat 19.00'da açıklanacak.
 
                 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
              Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
 
 
                        BASIN AÇIKLAMASI
Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde, 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı, 08 Haziran 2013 tarihinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiş, sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanmış ve 15-29 Temmuz 2013 tarihleri arasında da tercihler alınmıştır.
Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemleri, öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanan Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilmiştir. Birinci yerleştirme sonuçları 06 Ağustos 2013 saat 00:00 itibariyle www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlayacaktır.
Öğrencilerimiz, TC Kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adresten öğrenebileceklerdir. Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 

Haberin Alındığı Kaynak URL» gundem.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.