MHP'nin arka sıraları Oktay Vural görüntülendi

MHP'nin arka sıraları Oktay Vural görüntülendi 1.resim

Anayasa görüşmelerinde akıllardaki soru, "Referandum sınırı geçilecek mi?" Maddelere geçiş oylamasında oy sayısının 338'de kalması ile bu soru daha büyük ciddiyetle sorulmaya başlandı.

1 12
MHP'nin arka sıraları Oktay Vural görüntülendi 2.resim

Yanına bir de, "Fireyi kim verdi?" sorusu eklendi. İkinci gün oylamalarında fire azaldı ama yine de akıllarda soru işaretleri var. Gözlerin çevrildiği MHP'de Genel Kurul'da muhaliflerin oturduğu arka sıralardaki hareketlilik dikkat çekiciydi.

2 12
MHP'nin arka sıraları Oktay Vural görüntülendi 3.resim

1 Kasım seçimlerinden sonra parti içi muhalefet tartışmaları yaşanan MHP'nin Meclis'teki sıralarının en arkasında ise "muhalifler" olarak anılan milletvekilleri oturuyor. Yani Ümit Özdağ, Nuri Okutan, Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok ve Atila Kaya.

3 12
MHP'nin arka sıraları Oktay Vural görüntülendi 4.resim

MHP'de, "başkanlık sistemine karşı olduğunu belirterek" Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa eden Atila Kaya, bu kararını açıkladıktan sonra anayasa görüşmelerinin ilk gününde ilk defa görüntülendi. Ülkü Ocakları kökenli olduğu bilinen ve tavrının bu kanatta etkili olacağı söylenen Kaya, Genel Kurul'da Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin ile uzun süre sohbet etti.

4 12