Meteoroloji'den flaş uyarı: Hafta sonu yurt genelinde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava tahmin raporunu yayımladı. Meteoroloji'den alınan güncel bilgilere göre, 14 Mayıs Cumartesi günü Ege bölgesinin iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağış, 15 Mayıs Pazar günü yurt genelinde etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) güncel hava tahmin raporunu yayımladı. Güncel rapordan edinilen bilgilere göre, hafta sonu hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. 

114

14 Mayıs Cumartesi günü Ege Bölgesinin iç kesimlerinde etkisini gösteren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, 15 Mayıs Pazar günü yurt genelinde etkili olacak. 

214

YURTTA HAVA DURUMU
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Malatya dışında Doğu Anadolu bölge geneli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin'in kuzeyi, Kayseri, Nevşehir ve Niğde çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

314

Yağışların öğle saatlerinden sonra Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye'nin kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş'ın batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

414