Meteoroloji'den 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: La Nina kışı geldi, İstanbul için kar yolda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 21 Kasım hava durumu raporunu paylaştı. 6 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapılırken yağışların, Çanakkale, Siirt, Balıkesir, Tokat, Siirt, Sinop, Muğla, Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van'da kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul için de karın yağacağı tarih belli oldu.

Meteoroloji'den 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: La Nina kışı geldi, İstanbul için kar yolda - Sayfa 1

Meteoroloji 21 Kasım hava durumu raporunu yayımladı. Yeni rapora göre yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava etkisini bu hafta da sürdürecek. Sıcaklıklar 8 derece birden düşecek. Bazı illerde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.
 

118
Meteoroloji'den 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: La Nina kışı geldi, İstanbul için kar yolda - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin doğu kesimleri ile zamanla Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batısının parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, sabah saatlerinde Tokat, Siirt ve Sinop'un iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı ilçeleri ve Antalya'nın batı kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 

218
Meteoroloji'den 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: La Nina kışı geldi, İstanbul için kar yolda - Sayfa 3

Kıyı kesimler ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van'ın güneyinin yüksekleri ile gece saatlerinden itibaren Muğla'nın Marmaris ilçesinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
 

318
Meteoroloji'den 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: La Nina kışı geldi, İstanbul için kar yolda - Sayfa 4

Rüzgarın Doğu Karadeniz'in doğusunda batı ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
 

418