Meteoroloji saat verip uyardı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre İstanbul'da kar yağışı bugün öğleden sonra yeniden etkisini gösterecek. Kentteki kar yağışının akşam saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı belirtilirken pazartesiye kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Kar kalınlığının 20 - 40 cm arasında olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara bölgesi için yoğun kar uyarısı yaparken İstanbul'daki kar kalınlığının 20-40 cm arasında beklendiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Marmara Bölgesinde bugün genellikle yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, akşam saatlerinden sonra bölge genelinde, kuzeybatı yönlerden esmesi beklenen kuvvetli rüzgarla birlikte kar yağışına döneceği, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde bu gece ve yarın yoğun kar (20-40 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

"OLUMSUZLUKLARA KARŞI TEDBİRLİ OLUNMALI"

Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.