Meteoroloji'den yeni hafta için uyarı

Meteoroloji'den yeni hafta için uyarı 1.resim

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hafta hava durumu raporu açıklandı. Bugün ve yarın durum fena. Yapılan açıklamada sıcaklığın 10 derece birden azalacağı ve 50'den fazla bölgede sağanak yağış beklendiği duyruldu. Meteoroloji yetkilileri İstanbul'da Anadolu yakasında çok kuvvetli sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

1 13
Meteoroloji'den yeni hafta için uyarı 2.resim

Meteoroloji'nin sitesinde günlük hava durumu tahminlerine ilişkin şu açıklama yapıldı:

Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Erzincan, Ardahan ve Erzurum'un kuzey kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, İstanbul'un Avrupa Yakası, Bilecik, Bursa, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ve batısı (Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Yozgat ile Konya'nın batı çevreleri) Batı ve Orta Karadeniz ile Afyonkarahisar, Kütahya, Burdur, Antalya'nın kuzeyi ve Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

2 13
Meteoroloji'den yeni hafta için uyarı 3.resim

İSTANBUL SAATLİK HAVA DURUMUNA göre geceden beri etkili olan sağanak yağış akşam 18.00'den sonra çok kuvettli olacak. İstanbul'da yağışın yarın akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

3 13
Meteoroloji'den yeni hafta için uyarı 4.resim

Meteoroloji yeni haftaya kritik uyarılarla başladı. Yurt genelinde sıcaklığın hissedilir derecede azalacağı ve onlarca ilde sağanak yağış görüleceği bildirildi. Özellikle İstanbul'da özellikle akşam mesai çıkışı sağanak yağış etkili olacak. Yurt genelinde sıcaklıkların çarşamba gününden itibaren yükseleceği ve yağışların yurdu tek edeceği açıklandı.

4 13