Meteoroloji 18 ili özellikle uyardı! Kuvvetli yağış ve fırtına kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son bilgilere göre 13-17 Mart tarihinde hava sıcaklığının 6 ila 10 derece arasında düşmesi bekleniyor. MGM 18 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu. İşte İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu.

Meteoroloji 18 ili özellikle uyardı! Kuvvetli yağış ve fırtına kapıda - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli'nin doğusu, Bitlis, Muş ve Bingöl çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

110
Meteoroloji 18 ili özellikle uyardı! Kuvvetli yağış ve fırtına kapıda - Sayfa 2

Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Konya çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Elazığ, Tunceli çevreleri, Şanlıurfa'nın doğusu ve Diyarbakır'ın batısında kuvvetli, Antalya’nın doğusu ile Adana çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) olması bekleniyor.

210
Meteoroloji 18 ili özellikle uyardı! Kuvvetli yağış ve fırtına kapıda - Sayfa 3

Rüzgarın, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuzeyli, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40- 80 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

310
Meteoroloji 18 ili özellikle uyardı! Kuvvetli yağış ve fırtına kapıda - Sayfa 4

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

410