Mesut Özil'in sözleşmesindeki bomba detay!

Mesut, Türkiye’nin en çok kazanan futbolcusu unvanını eline geçirecek. Bild gazetesi yıldız oyuncunun Fenerbahçe’den yılda 7,5 milyon Euro alacağını duyururken, sarı lacivertli kulübe yakın bir menajer daha farklı bir rakamı iddia olarak ortaya attı.

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferiyle ilgili haberler dünya medyasında önemli yer tutmaya devam ediyor. Alman Bild ve İspanyol As gazeteleri dün yıldız futbolcunun Türkiye’de kazanacağı paraya ilişkin haberler yayımladı.

BiLD: 2024’E DEK F.BAHÇE

Transferi ilk günden beri yakından takip eden Bild, ‘Özil’in yeni dünyası’ başlığıyla duyurduğu özel haberinde yıldız futbolcunun sarı lacivertli kulüple 2024 yılına kadar sürecek bir anlaşma yaptığını yazdı. Haberde Mesut Özil’in bu imza karşılığında yıllık 7,5 milyon Euro kazanacağını iddia edildi.

AS ise, Arsenal’den yılda 20 milyon Euro’ya yakın ücret alan Mesut Özil’in Fenerbahçe için kazancında büyük bir indirime gittiğini ve yıllık 4 milyon Euro karşılığında sarı lacivertli formayı giyeceği iddiasında bulundu.

MAÇ BAŞI DA ALACAK 

Ancak habere göre Mesut, garanti ücretinin yanı sıra bonuslar alacak. Fenerbahçe, mutlu sona ulaşması halinde 32 yaşındaki futbolcuya 500 bin Euro, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmaları halinde 250 bin Euro ödeyecek. Ayrıca, maç başına 25 bin Euro da alacak.