» » MEDYARADAR »

CHP'nin "Türkiye Rüyası"

ABD'de danışmanlık firması sahibi ve parti yönetimine yakın bir isim olduğu belirtilen Cenk Sidar'ın kitabı "Türkiye solunun özgürlükçü, demokrat ve yenilikçi ilkeler ışığında tekrar tanımlanması gerekiyor" iddiasında.

CHP'nin 'Türkiye Rüyası'

CHP'nin geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Ankara'da gerçekleşen İl Başkanları toplantısında Cenk Sidar'ın "yeni yayımlanmış "Türkiye Rüyası Yeni Siyaset" adli kitabını il başkanlarına dağıtması ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kitabı bütün parti yönetimi ve örgütüne önermesi Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesinde partinin bir düşünsel ve kurumsal yenilenme sürecine girip girmeyeceği tartışmalarını yeniden tetikledi.

Bu iddiasını da ekonomi, dış politika, demokratikleşme, enerji ve güvenlik alanındaki somut politika önerileriyle destekliyor.

32 yasındaki Sidar üniversite yıllarında sol siyasetin içerisinde yer almış, daha sonra ABD'de yüksek eğitimini tamamlayıp küresel firmalara politik risk ve ekonomik istikra analizleri yapan bir firmayı kurup hem siyasette hem de özel sektörde başarılı olmuş bir isim. Geçtiğimiz sene Amerika'daki en başarılı dış politika liderleri arasına seçilmiş, Türkiye'de de 2013 yılının en başarılı genç siyasetçisi ödülünü Junior Chamber International'dan almış. Kitabın önsözünü de ilgici çekici bir isim Kemal Derviş yazmış.

Kitaba destek veren isimler arasında Kadri Gürsel, Necati Özkan, İlter Turan, Erol Katırcıoğlu gibi etkili isimler de bulunuyor. CHP kulislerinde partinin yenilikçi kanadı için bir yol haritası olabileceği konuşulan kitabın Kılıçdaroğlu tarafından önemli bulunması partinin yenilikçi ekibinin güçlendiğine yönelik de beklentiler yaratmış durumda.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.medyaradar.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MEDYARADAR internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.