» » MEDYAFARESİ »

Erdoğan: Putin'e S-500'ü birlikte yapmayı teklif ettim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve Yayın Danışmanı Ersoy Dede ile 'Cumhurbaşkanı özel Yayını'nda önemli açıklamalarda bulununuyor.

Erdoğan: Putin'e S-500'ü birlikte yapmayı teklif ettim

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

- Bugün Trabzon'da mitingimiz vardı. Muhteşemdi. Ovit Tüneli'nin açılışını yaptık. Tarihi önem açısından önemli bir projeydi.

- Erdoğan baba ocağı Rize Güneysu'yu anlatıyor: Taş çatlasın en fazla senede bir hafta kalabiliyorum burada. Mesele ana baba ocağımızda bir bacanın tütmesi.

- Kökten kopmamak çok önemli. Babam her yaz tatilinde bizi buraya getirirdi. Buranın çehresi çok değişti. Yaptığımız ziyaretleri sıla-ı rahim olarak yapardık.

- Türkiye artık İHA-SİHA üretiyor. Tankta prototip hazırlandı, yakında üretime geçilecek. TOMA'lar artık Türkiye'de yapılır hale geldi. Yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. ATAK helikopterlerini ürettik ve ihraç eder hale geldik.

- Göreve geldiğimizde yüzde 20 olan yerli sanayi şimdi yüzde 65. Onlara sorsan bunu bilmezler. Çünkü onlar dertli değil, biz dertliyiz.

- Bunlar müstemleke ama biz kendi irademizi ortaya koyduk. İsrail Heron'larını verdi ama arıza çıkardılar. ABD kongresi ise İHA satışına izin vermedi. Çok şükür artık kendi üretimimizi yapıyoruz.

- Putin'e S-500 füzesini birlikte yapmayı teklif ettim.

- Bu adamlar ekonomiyi bilmiyor. Bunlar ekonomiyi sadece cepteki para sanıyor. Ekonomide kaynakların çeşitlenmesi tezi vardır ve geldiğimizden bu yana biz bu çeşitlendirmeleri yaptık. Yapılan projelerle Türkiye'yi ayağa kaldırdık.

- 24 Haziran'dan sonra biz de Moody's'e operasyon çekeceğiz. Biz onların üyesi değiliz. Ayıp denen, edep denen bir şey var. Türkiye'yi karalama derdindeler. Başaramayacaklar.

- Bu OHAL bizim geldiğimiz zamanki gibi değil. 24 Haziran'dan sonra ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacak.

(Ayrıntılar geliyor)

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.medyafaresi.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MEDYAFARESİ internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.