Meğer Yalı Çapkını'ın hikayesini yaşamış! Safiye Soyman hayat hikayesiyle herkesi derinden etkiledi!

Ünlü Şarkıcı Safiye Soyman, Armağan Çağlayan'a konuk oldu. 13 yaşında evlendirildiğini açıklayan Soyman, Yalı Çapkını dizisine benzer bir hikayesi olduğunu söyledi.

F5HABER F5HABER
Meğer Yalı Çapkını'ın hikayesini yaşamış! Safiye Soyman hayat hikayesiyle herkesi derinden etkiledi!

13 yaşındayken Hafız babası tarafından yaşı büyütülerek evlendirilen Safiye Soyman yaşadıklarını anlattı. Yalı Çapkını dizisinde Suna ile Seyran karakterlerinin yaşadığı kız isteme olayına benzer bir olay yaşadığını da söyledi.

Soyman konuşmasında "13 yaşında evlendirildim bir dizi var hani... Ablamı istemeye gelip beni görünce bana yöneldiler ablamın nişanlı olduğunu duyunca o zaman kardeşini isteyelim dediler. Yaşımı büyüttüler öyle evlendim" dedi.

"KIZ DİYECEKLERİNE GELİN DESİNLER"

Safiye Soyman hafız olan babasının kimseye dinlemediğini de ifade etti. Safiye Soyman konuşmasının devamında "Babam, kız diyeceğine gelin desinler, dedi. Yaşımı büyütmek için gittikleri hakim 'Bu çocuk gelin bakamıyorsanız ben bakayım' dedi. Babam yerin dibine girdi ama yalancı bir şahit buldu beni evlendirdi" dedi.

"DEVLET MEMURU OLDUM"

Kocasının kumardan geç saatlerde geldiğini söyleyen şarkıcı "Bana hazır ekmek düşmanı dedi. İyi ki söylemiş bunu, bu sayede hırs yaptım ve böyle oldum. Orta okula gitmek için her gün sınavlara gidiyordum, çocukları kapıcıya bırakıyordum. Önce orta okulu bitirdim sonra on parmak diploması aldım. Adalet Partisi döneminde bir iş sınavına girip devlet memuru oldum" diyerek yaşadıklarını anlattı.

SONRAKİ HABER