HDP'li vekil Garo Paylan'ın sözleri İsmail Küçükkaya'yı kızdırdı

Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın İmamoğlu - Yıldırım ortak yayınının moderatörlüğünü yapacak olmasını değerlendiren HDP'li Garo Paylan, Küçükkaya'ya başarılar diledikten sonra, "İki erkek adayla çıkacaksınız yayına, siz de erkek bir gazetecisiniz, 3 erkek konuşacaksınız" eleştirisinde bulundu. Paylan'ın bu sözleri üzerine Küçükkaya'dan "Kadın duygusunu ve ruhunu herhangi bir kadından daha fazla yansıttığıma inanıyorum" çıkışı geldi. 

F5HABER F5HABER

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Partili rakibi Binali Yıldırım arasında gerçekleştirilecek ortak yayınının moderatörlüğü yapacak olması için, "Kadın duygusunu ve ruhunu herhangi bir kadından daha fazla yansıttığıma inanıyorum" dedi. 

Fox TV'de Çalar Saat programına konuk olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili Garo Paylan, Küçükkaya'nın moderatörlüğünü eleştirerek "İki erkek adayla çıkacaksınız yayına, siz de erkek bir gazetecisiniz, 3 erkek konuşacaksınız" demişti.

Küçükkaya ise, Paylan'ın eleştirilerine verdiği cevapta "Ortak karar vermişler. Ben bir şey diyeyim mi, kadın duygusunu ve ruhunu herhangi bir kadından daha fazla yansıttığıma inanıyorum. 5 yıl Ankara temsilciliği yapmışım, 5 yıl genel yayın yönetmenliği yapmışım. 6 yıldır Türkiye'nin en çok izlenen ve 5 yıldır en çok güvenilenler sıralamasında yer almışım. Meselemiz şu olmalı, parlamentonun yarısını kadınlardan oluşturmalıyız, ya da kadın işlerin yaşadığı tarafları gündeme getirmeliyiz. Meselenin yalnızca seksi taraflarıyla ilgileniyorlar" dedi.

SONRAKİ HABER