Ertuğrul Özkök'ten İmamoğlu'na: Mazbatanı 10 dakika önce alsan bile bu fotoğrafı vereceksin arkadaş

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök isim vermeden İstanbul'da sel baskını yaşanırken tatilde olan İmamoğlu'nu eleştirdi. Hollywood’un ünlü aktörlerinden Sean Penn'in Amerika’nın New Orleans şehrini vuran Katrina fırtınasında çekilen karelerini paylaşan Özkök "On dakika önce mazbatanı almış olsan da... Böyle bir felaket varsa...Bu fotoğrafı vereceksin arkadaş..." dedi.

Takip et

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki sel felaketi sırasında Bodrum'da tatilde olduğu için eleştirilmiş sonra İstanbul'a gelmiş ama tekrar Bodrum'a geri dönmüştü.  Bu hamlesiyle yeniden eleştirilen İmamoğlu'na destek çıkan Sabah yazarı Hıncal Uluç "Yani 100 yılda bir olacak Allahın Rahmeti'nin hesabı, 3 günlük başkandan mı sorulur" demişti.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök bugün yazdığı yazısında bu sözlere göndermede bulunarak, Sean Penn'in selde mahsur kalan Amerikalıları kucağında taşıyan fotoğraflarını paylaşarak "Mazbatanı 10 dakika önce alsan bile bu fotoğrafı vereceksin arkadaş" diyerek isim vermeden İmamoğlu'na yüklendi. 

"Evet, Türkiye’de geçmiş bunca yılın, bu betonlaşmanın faturası daha dün seçilmiş bir belediye başkanının sırtına yüklenemez..." diyen Özkök "Sen bu fotoğrafı vereceksin ki... Felaketi evinde seyredenler utansın...Sen bu fotoğrafı vereceksin ki...Seninle gurur duyan insanlar daha  da gurur duysunlar." diye yazdı. 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SONRAKİ HABER