Ahmet Hakan: Erdoğan’a “dislike” kampanyasını muhalif çevreler örgütledi

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle buluştuğu youtube yayınında “dislike” kampanyasının örgütlü bir şekilde gerçekleştirildiğini iddia etti. 350 bin dislike sayısının görüntüleme sayısından fazla olduğunu öne süren Hakan "Bu tür kampanyalar, muhataplarında bir moral bozukluğuna yol açabilir. Çünkü temel amaç, yapılan yayını gölgelemektir" yorumunda bulundu.

Takip et

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir videosuna yapılan “dislike” kampanyasının örgütlü bir şekilde gerçekleştirildiğini iddia etti. Hakan bu iddiasını dislike sayısının görüntüleme sayısından fazla olduğunu öne sürerek savundu.

Ahmet Hakan’ın bugünkü köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

Youtube'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle buluşmasında “dislike”, yani “beğenmeme” kampanyası yapıldı.

Şöyle bir baktım:

Bir örgütlenme söz konusu... Muhalif çevreler tarafından gerçekleştirilmiş bir kampanya... Çünkü görüntülenme sayısından bile fazla “dislike” var. Bu tür kampanyalar, muhataplarında bir moral bozukluğuna yol açabilir. Çünkü temel amaç, yapılan yayını gölgelemektir. Ancak ortaya çıkan sonuçlara da bakmak lazım. Bu kampanya nedeniyle... Erdoğan’ın gençlerle buluşma videosu, YouTube trend videoları arasına girdi. Milyonlarca aktif kullanıcının önüne düştü. Videonun izlenme sayısı 2 milyona yaklaştı.

Bu sayı, Erdoğan’ın 1 yıl önce açılan YouTube kanalı için bir rekor. Kanalın abone sayısı da birkaç saat içinde 85 binden 125 bine çıktı. Kıssadan hisse: Bu tür hamleleri planlayanların çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü hiç de amaçlamadıkları sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilirler.

SONRAKİ HABER