Ahmet Hakan: Engin Yıldırım basit ve ucuz trollükle binlerce çuval inciri berbat etti

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım’ın paylaştığı “Işıklar yanıyor” mesajını eleştirdi. "Engin Yıldırım yaptığı paylaşımla, Anayasa Mahkemesi’ni tartışmaya açanlara 'Çok haklısınız bayım çok haklı' dedirtti" diyen Hakan, "Yıldırım, Twitter denilen gayya kuyusunda yaptığı basit ve ucuz trollükle bir çuval inciri değil, binlerce çuval inciri berbat etti" yorumunda bulundu.

Takip et

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına ilişkin olarak, "Anayasa Mahkemesi’ni tartışmaya açanlara 'Çok haklısınız bayım çok haklı' dedirtti" görüşünü savundu. 

Ahmet Hakan, "Gençler pek bilmez: Eskiden darbeler şu iki parolayla 'Geliyorum' derdi:  Genelkurmay’ın ışıkları yanıyor. Genç subaylar rahatsız." düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, "Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın geçen gece Twitter’da Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını, 'Işıklar yanıyor' diye paylaşması işte bu eski ve berbat hatıraya yapılan gayet bilinçli ve gayet kasıtlı bir göndermeden başka bir şey değildir. Engin Yıldırım denilen bu zat, yaptığı bu palyaçolukla şunlara neden olmuştur: Anayasa Mahkemesi üyeliği gibi saygın bir konumun tüm ağırlığını, tüm vakarını, tüm ciddiyetini ayaklar altına almıştır. Anayasa Mahkemesi’nin kararlarının hiçe sayılmasının tartışılmasının önüne geçerek gündemi bambaşka bir yere taşımıştır." değerlendirmesinde bulundu. 

Hakan, "Anayasa Mahkemesi’ni tartışmaya açanlara “Çok haklısınız bayım çok haklı” dedirtmiştir. 'Bu adamı buraya kim atadı?' sorusunun sorulmasına yol açmış, kendisini oraya getirenleri de tartışmalı hale getirmiştir. Kısacası... Engin Yıldırım, Twitter denilen gayya kuyusunda yaptığı basit ve ucuz trollükle bir çuval inciri değil, binlerce çuval inciri berbat etmiştir. Ve yatacak pek yeri kalmamıştır." ifadesini kullandı. 

SONRAKİ HABER