Abdulkadir Selvi: Erdoğan, Boynukalın'ın ifadelerini duyunca yüzünü buruşturdu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti MYK’da gündeme gelen Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul ile eski Ayasofya imamı Mehmet Boykukalın ile ilgili dikkat çeken bilgilere yer verdi. Selvi'nin aktardığına göre Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Boynukalın'ın "pamuk" göndermesini duyunca yüzünü buruşturdu"

F5HABER F5HABER

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul ile eski Ayasofya imamı Mehmet Boykukalın hakkındaki ilgili gündemlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne geldiğini yazdı. Selvi'nin aktardığına göre Erdoğan, "Boynukalın'ın ifadelerini duyunca yüzünü buruşturdu."

Selvi, bugünkü köşe yazısında şunları yazdı:

Alpaslan Kuytul’culara camide biber gazlı müdahale ile Ayasofya’nın eski imamı Mehmet Boynukalın’ın “pamuk” göndermesi AK Parti MYK’da gündeme geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Camide onlara müdahale şekli yanlıştı. Onların yaptığı da yanlıştı. İkisi de yanlış” diyor. Dini meselelerde siyasetin değil, Diyanet’in konuşması gerektiği üzerinde duruluyor. Erdoğan, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Diyanet’le bir toplantı yapılması talimatını veriyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bir çaba içinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kapsamlı bir toplantı yapılarak, bu konular ele alınacak.

"PAMUK GÖNDERMESİNDEN HABERİ OLMADIĞI ANLAŞILIYOR"

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mehmet Boynukalın’ın “pamuk” göndermesinden haberi olmadığı anlaşılıyor. Erdoğan duyunca yüzünü buruşturuyor. Gaziantep'te bir camide itikafa giren Furkan Vakfı mensubu bir grup, salgın tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle polis tarafından biber gazı müdahalesiyle gözaltına alınmıştı. Ardından Kuytul da Adana'da şafak vakti yapılan operasyonda 14 yaşındaki çocuğu ve bir grup destekçisiyle birlikte gözaltına alınmıştı.

MESAJI BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Mehmet Boynukalın da geçen günlerde “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var” şeklindeki mesajıyla tepki çekmişti.

 

SONRAKİ HABER