Marmaris'te 4 yıldızlı otel 2 yılda 10 defa mühürlenmiş

Marmaris'te, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlenen ve müşterileri başka otele yerleştirilen 4 yıldızlı işletmenin 2 sene içinde 10 kez mühürlendiği ortaya çıktı. Belediye yetkilileri, otel işletmecileri hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, dün saat 22.00 sıralarında, otellere denetim yaptı. 

İçmeler Mahallesi'ndeki otelleri kontrol eden ekipler, Alkollü İçki Satış Belgesi (TAPDK) ve işletme ruhsatlarını kontrol etti. Yapılan kontrolde 4 yıldızlı bir otelin işletme ruhsatının bulunmadığı ve TAPDK belgesine sahip olmadığı anlaşıldı. 

Çağrılan zabıta ekipleri, polis eşliğinde, 20 odada kalan 60 turist ve tatilci çıkarıldı. Otel yetkilileri, müşterilerin mağdur olmaması için turistleri 4 yıldızlı başka otellere yerleştirdi. Mağduriyetleri giderilen turistler, otel yetkililerinden şikayetçi olmayarak kaldıkları yerden tatillerine devam etti. 

Marmaris Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 4 yıldızlı otelin 27 Ağustos 2018 yılından bugüne kadar ruhsatı olmadığı gerekçesiyle 10 defa mühürlendiği ve yapılan mühür feklerin Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti.