» » DHA »

Aşkın Tanımı Tartışma Başlattı

Aşkın Tanımı Tartışma Başlattı

MANİSA Valisi Halil İbrahim Daşöz’ün, göreve gelmesiyle başlattığı '251 bin dev öğrenci' projesi kapsamında, ilköğretim öğrencilerinin dördüncü sınıftan itibaren ve lise öğrencilerinin 5 liraya satın alabildiği 'Kendi Kutup Yıldızını Bul' adlı kitapta yer alan aşkı tanımlayan bazı ifadeler, Milli Gazete ile Vali Daşöz'ü karşı karşıya getirdi.

Nüvide Gültunca Tulgar tarafından yazılan ve 50 bin adet basılan 'Kendi Kutup Yıldızını Bul' adlı kitabın 'Aşk nedir' bölümünün 332 ve 333 sayfalarında yer alan 'Aşk saçlarda başlayıp topuklarda biten bir gezintidir. KEŞİFTİR', 'Aşk, sevişelim demeden sevişmek, yanındakinin ne istediğini bilmektir. ANLAŞMAKTIR', 'Aşk kocaman bir yatağın üçte birine sığışmaktır. YAKINLIKTIR' sözleri Milli Gazete tarafından 'Kepazelik' manşetiyle duyuruldu.

VALİ: ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIM

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kitabın küçük bir bölümünü ağır bir şekilde eleştiren haberin, daha sonra internet sitelerinde de yer aldığını belirtti. Kitapların öğretmenler, öğrenciler ve diğer ilgililer tarafından önerilen kitaplar arasından İl Proje Kurulları'nca seçildiğini kaydeden Vali Daşöz şunları söyledi:

"Kitabın bütününü inceleyip, içindeki yüzlerce güzelliği görmeden, kitabı okuyup da olumsuz etkilenen bir öğrenci dahi olup olmadığını araştırmadan, kitabın içindeki küçücük bir bölümün yanlış ve abartılı bir şekilde haber konusu yapılması, uygunsuz kelimelerle anlatılması yanlış ve haksız yaklaşım olarak değerlendirilmiş ve üzüntüyle karşılanmıştır."

MHÖ(İÖ/COŞ) (FOTOĞRAFLI)


(DHA - Mehmed Hakkı ÖZBAYIR)

Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.