Mahkumlar erken tahliye olmak için birbirlerine koronavirüs bulaştırdı

ABD’nin California eyaletine bağlı Los Angeles kentinde, bir grup mahkumun erken taliye olmak için birbirine yeni tip corona virüs (Covid-19) bulaştırdığı ortaya çıktı.

Sahip olduğu yaklaşık 1,4 milyon vaka ile yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinin merkezi olan ABD’de ilginç bir olay yaşandı. 

MASKELERİNİ KOKLADILAR, SU ŞİŞELERİNİ PAYLAŞTILAR
Daily Mail'in haberine göre, ülkenin California eyaletine bağlı Los Angeles kentindeki Pitches hapishanesinde  21 mahkumun erken tahliye umuduyla ,maskelerini koklayarak ve su şişelerini paylaşarak, birbirlerine Covid-19 bulaştırdığı açıklandı.

"ASLA İZİN VERMEYİZ"
Los Angeles İlçe Şerifi Alex Villaneuva’nın bildirdiğine göre bu durum, mahkumların yarısından fazlasının corona virüse yakalanmasına neden oldu. Villaneva yaptığı açıklamada, “Bir şekilde, mahkumlar arasında, eğer pozitif test edilirlerse kendimizi zorlayıp onları serbest bırakacağımıza dair bir inanç oluşmuş. Ancak, böyle bir şeye asla izin vermeyiz” ifadelerini kullanarak olaya karışan mahkumların, diğerlerinin ve hapishane çalışanlarının hayatını riske attığını söyledi. 

Nisan ayında yetkililer, North County Islah Merkezi’ndeki şüpheli Covid-19 vakalarında ani bir artış gördü.. O zamana kadar hapishanede Covid-19 vakası belirtilmemişti.