Kuzey Kore lideri Kim beyaz atıyla "kutsal" dağa çıktı

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un ailesinin propaganda sembölü sayılan beyaz atla objektiflere poz verdi. Kuzey Kore lideri'nin Kim ailesinin kutsal saydığı ülkenin en yüksek dağı Paektu'ya beyaz atıyla çıktığı iddia edildi. Kim Jong Un'un at sırtındaki fotoğraflarında dağlarda kar yağdığı da görülüyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, 2750 metre ile Kore yarımadasının en yüksek dağı olan Paektu Dağı'nda, ABD'nin ülkesine yönelik yaptırımlarına karşı mücadele edeceğini söyledi.
 

113

Yonhap'ın Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA'ya dayandırdığı haberine göre, Kim, Kore yarımadasındaki en yüksek nokta olan Paektu Dağı'nda yaptığı açıklamada, ABD'nin ülkesine karşı yaptırımlarının üstesinden geleceklerini belirtti.
 

213

Kim, ailesinin propaganda sembolü sayılan beyaz atla objektiflere poz verdikten sonra Samjiyon bölgesindeki inşaat şantiyelerini ziyaretinde yaptığı açıklamada, "Sonu gelmeyen yaptırımlar, düşman güçlerin baskıları ve karşımıza çıkan zorluk ve imtihanlar yüzünden ülkemiz müşkül durumda. Ancak halkımız imtihanlardan geçerek güçlendi, gelişmenin yolunu buldu ve bunlar karşısında nasıl her zaman kazanacağını öğrendi" ifadelerini kullandı.
 

313

Kim, "ABD'nin Kuzey Kore karşıtı hasım güçleriyle Kore halkına verdiği acı öfkeye dönüştü. Düşmanın çabaları ne kadar ısrarcı olursa olsun, biz kendi çabalarımızla gelişme ve zenginliğin yolunu açabiliriz" dedi.
 

413