Kütahya'da cennet gibi olan Karapınar yaylası çöplüğe döndü

Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Muratdağı'nda bulunan Karapınar Yaylası, sorumsuz piknikçilerin bıraktığı atıklar yüzünden çöplüğüne döndü. Yaylaya pikniğe gelen Ulucami İmamı Fatih Ören (43), alandaki çöp yığınlarını görünce dayanamayıp temizlik yaptı.

Gediz ilçesindeki 2 bin 312 metre rakımdaki Muratdağı'nın kuzey bölgesinde yer alan Karapınar Yaylası, çam, servi, kayın, fındık ve çınar ormanlarıyla kaplı. 10 metre yükseklikten dökülen şelalesi, karpuz çatlatan soğuk sular akan dereleri ve çeşmeleri ile çeşitli çiçek ve bitki türleri arasında herkesin dinlenmek için aradığı eşsiz mekanlardan yayla, ilgi çekiyor.

Birçok vatandaş, eşsiz bir güzelliğe sahip olan yaylayı ziyaret ediyor. Ancak bazı piknikçiler, bölgeden ayrılırken çöplerini arazide bırakıyor. Piknikçilerin bıraktıkları pet şişeler, bira ve içki şişeleri, mangal ve ocak külleri, poşetler, yemek artıkları ve çeşitli atıklar yüzünden bölge çöplüğe dönüştü.

Eşi ve ailesiyle yaylaya pikniğe gelen Ulucami İmamı Fatih Ören, piknik alanındaki çöp yığınlarını görünce dayanamayıp temizlik yaptı. Atıkları toplayıp yakarak imha eden Ören ailesinin davranışı, takdir topladı.

Ören, "Aslında buranın güzelliğini duyduktan sonra eşim ve yakınlarımla piknik yapmaya geldik. Çevre çok güzel ama ortam çok kötü. İnsanlar yediğini içtiğini bir kenara bırakmışlar. Bu durum bizi rahatsız etti"