» » İHA »

Ressam Ahmet Yakupoğlu, Sevenleriyle Buluştu

Ressam Ahmet Yakupoğlu, Sevenleriyle Buluştu

Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yunus Erdoğan'ın başkanlığında Dumlupınar Üniversitesi'nin organize ettiği gezi ile Ahmet Yakupoğlu'nu seven bir grup Kütahyalı sanatsever, dünyaca ünlü Kütahyalı Ressam Ahmet Yakupoğlu'nu İzmir'de yaşadığı manevi kızı Havva Sökmener'in evinde ziyaret etti.

Rektör Prof.Dr.Ahmet Karaaslan'ın aynı gün Ressam Ahmet Yakupoğlu müzesi çalışmaları için Ankara'da olduğundan çok istemesine rağmen bu ziyarette bulunamadığını kaydeden Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Yunus Erdoğan, Rektör Prof.Dr.Ahmet Karaaslan'ın en içten selamlarını ilettiğini belirterek, Ahmet Yakupoğlu'nu seven, ondan dersler almış, ilham almış olan Kütahyalı sanatseverlerle birlikte Ahmet Yakupoğlu'nu ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ressam Ahmet Yakupoğlu'nun manevi kızı Havva Sökmener, Ahmet Yakupoğlu'nun eserlerini üniversiteye bağışladığını hatırlatarak, Ahmet Yakupoğlu'nun hayattayken Ahmet Yakupoğlu Müzesinin açılmasını arzu ettiklerini söyledi.

Kütahyalı sanatseverler Ahmet Yakupoğlu'nun sanatçı kişiliğinin tartışılmaz olduğunu ve dünya çapında bir ressam olduğunu söyleyerek, Ahmet Yakupoğlu'nu görmekten duydukları mutluluğu dile getirdiler ve ellerini öptüler.


Haberin Alındığı Kaynak» İhlas Haber Ajansı

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında İHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.