Koronavirüs bir aileyi dağıttı!

Mersin'in Tarsus ilçesinde iş insanı Murat Karabulut (37) ile annesi Fadime Karabulut (65) ve ablası Selda Karabulut koronavirüse yakalandı. İki kardeş ve anne birkaç gün arayla hayatını kaybetti. Ailenin diğer kızı Şehriban Bircan'ın da koronavirüs tedavisi gördüğü, durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Mersin ​Tarsus'ta yaşayan iş insanı Murat Karabulut, rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldı. Koronavirüs testi pozitif çıkan Karabulut’un annesi Fadime Karabulut ile kız kardeşi Selda Karabulut'a da test yapıldı. Anne kızın da testleri pozitif çıktı. Anne ve kızı da durumları ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı.

ANNE VE İKİ ÇOCUĞU TOPRAĞA VERİLDİ

Tarsus Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan Murat Karabulut, 8 gün önce doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Mersin Şehir Hastanesi'nde tedavi gören anne kızından önce Fadime Karabulut, 2 gün sonra dün de ilçedeki Sivaslılar Derneği'nde yöneticilik yapan Selda Karabulut yaşamını yitirdi. Anne ve 2 çocuğu, aynı mezarlıkta toprağa verildi.

DİĞER KIZININ DURUMU DA CİDDİ
 
Ailenin diğer kızı Şehriban Bircan'ın da koronavirüs tedavisi gördüğü, durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

KİMSE 'BANA BİR ŞEY OLMAZ' DEMESİN

Sivaslılar Derneği Başkanı Hamza Çınar, üyelerinden Murat Karabulut’u virüsten kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Murat yoğun bakımda 10 gün entübe kaldıktan sonra yaşamını yitirdi. Murat’ın annesi ve ablası da Mersin Şehir Hastanesi’nde yatıyordu. Murat’ın ölümden 4 gün sonra annesi, dün de kardeşi Selda hayatını kaybetti. Diğer ablası Şehriban Bircan da Şehir Hastanesi’nde halen yoğun bakımda, durumu ağır. Virüs nedeni ile bir aile faciası yaşadık. Kısa sürede yaşadığımız bu ölümler şunu gösteriyor; her şeyi devletten beklememek gerekiyor. İnsanların sorumluluk taşıması lazım. Kimse bana bir şey olmaz demesin. Çünkü bu virüs bize sevdiklerimizden bulaşıyor. Kimse sevdiğimden, kardeşimden bir şey olmaz demesin. Kanaatimizce, aileye de Murat bulaştırmış virüsü. Lütfen herkes kendisinin doktoru olsun" dedi.