Kentsel dönüşüm kredisinin detayları belli oldu!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm paketinin detayları belli oldu.

Kentsel dönüşüm kredisinin detayları belli oldu! - Sayfa 1

Kentsel dönüşüm kredisi için beklenen son dakika açıklaması geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile, Çevre, Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan pakette riskli yapılar için 5 formül öne çıkıyor. 1 milyon 250 bin TL kişi başı kredi üst limiti hazırlanırken, bu rakam daha önce 600 bin TL'ydi. Peki kentsel dönüşüm kredisi başvuruları ne zaman başlayacak? Başvurular nasıl yapılacak? İşte kentsel dönüşüm kredisi paketi ile ilgili son dakika haberinin detayları...
 

118
Kentsel dönüşüm kredisinin detayları belli oldu! - Sayfa 2

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ HAZIR

Doğal afetlere karşı güçlü yapı stoku oluşturulması ve kentsel dönüşümün hızlandırılması amacıyla hazırlanan yeni finansman paketinin detayları açıklandı. 

218
Kentsel dönüşüm kredisinin detayları belli oldu! - Sayfa 3

Kişi başına 1 milyon 250 bin liraya kadar finansman imkânı sunulacak. Konut kredilerinde vade 10 yıl, işyeri kredileri için 7 yıl olacak. Başvurular gelecek hafta başlayacak.

318
Kentsel dönüşüm kredisinin detayları belli oldu! - Sayfa 4

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kentsel Dönüşüm Finansman Paketi'nin detaylarını açıkladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte hazırlanan malikler, yüklenici ve konut üreticilerine yönelik devlet destekli kredilerin oran ve vadeleri netleşti.

418