Kasko ücretlerine yeni ayar! Kampanya tarihleri belli oldu

Kasko fiyatlarına yeni ayar geliyor. Sıfır araçlara yönelik tedarik sıkıntısının sona ermesi, bayilerin kampanya dahilinde fiyatları indirmesi, ikinci elde de fiyat düşüşleri ile birlikte oto piyasası dengeye oturdu. Bu süreçte kasko fiyatlarında bir gerileme oldu mu? Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyonu Başkanı (TÜKONFED) Turusan Bağcı merak edilen soruları cevapladı.

Kasko ücretlerine yeni ayar! Kampanya tarihleri belli oldu - Sayfa 1

Sigorta yenilemesi gelen ya da yeni araç alıp kasko yaptıranlar dikkat. Sıfır araçlara yönelik tedarik sıkıntısının sona ermesinin ardından kasko fiyatları geriliyor.
 

114
Kasko ücretlerine yeni ayar! Kampanya tarihleri belli oldu - Sayfa 2

Milliyet'in haberine göre; Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyonu Başkanı (TÜKONFED) Turusan Bağcı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
 
 

214
Kasko ücretlerine yeni ayar! Kampanya tarihleri belli oldu - Sayfa 3

“Sıfır araçlara yönelik tedarik sorununun ortadan kalkması, araçların uygun fiyatlı gelmesi, özellikle sahte ilanların engellenmesi ile beraber ikinci elde de ciddi fiyat düşüşleri oldu. Araç değerleri düşünce kasko bedelleri de düşüyor.
 

314
Kasko ücretlerine yeni ayar! Kampanya tarihleri belli oldu - Sayfa 4

Örneğin aracın değer 1 milyon TL, kasko çarpanı 2 ise bu aracın kaskosu 20 bin TL çıkıyordu. Aracın değeri 800 bin TL’ye düşünce 16 bin TL seviyesine düşmüş oluyor.
 

414