Kahreden haber: Evlerini sel basan anne ve iki çocuğu boğuldu!

Kahreden haber: Evlerini sel basan anne ve iki çocuğu boğuldu! 1.resim

Öğleden sonra başlayan ve zamanla etkisini artıran sağanak, Kahramanmaraş kent merkezindeki bazı mahallelerde su baskınlarına yol açtı. Şehir merkezinde rögarların taşması sonucu sel sularına kapılan bir kişi, vatandaşların müdahalesiyle kurtarıldı. Park halindeki bir otomobil de uzun süre sürüklendikten sonra kaldırıma çarparak durabildi.

1 4
Kahreden haber: Evlerini sel basan anne ve iki çocuğu boğuldu! 2.resim

ANNE VE İKİ ÇOCUĞU BOĞULDU: Merkez Oniki Şubat ilçesine bağlı Akçakoyunlu Mahallesi'nde 4 katlı binanın kaldırım seviyesindeki girişinde yer alan eve sel suları doldu. Bu sırada içeride olan Fatma Uşak (38) ile çocukları Mevlüt (10) ve Ali Osman (4) kurtarılamadı. Hayatını kaybedenlerin cenazeleri, savcılık incelemesinin ardından Necip Fazıl Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

2 4
Kahreden haber: Evlerini sel basan anne ve iki çocuğu boğuldu! 3.resim

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve fen işleri ekipleri, tıkanan rögarların açılması için çalışma başlattı.

3 4
Kahreden haber: Evlerini sel basan anne ve iki çocuğu boğuldu! 4.resim

VALİ ÖZKAN: "SABIRLAR DİLİYORUM": Vali Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, olay yerinde incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Vali Özkan, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün Kahramanmaraş'ın çok kısa zamanda şiddetli yağışa maruz kaldığını ve bazı mahallelerde su baskınları oluştuğunu belirterek, "Üç kardeşimiz sele maruz kalmak suretiyle vefat etmiş durumda. Mekanları cennet olsun, sabır diliyorum" dedi. Belediye Başkanı Erkoç da gerekli önlemlerin alınmaya çalışıldığını söyledi.

4 4