» » DHA »

Gamze; Gerçekten Bir Mucize Olacak Mı?

Gamze; Gerçekten Bir Mucize Olacak Mı?

İZMİR'de bir bankada çalışan ve 1.5 yıl önce yakalandığı lösemiden kurtulabilmesi için acil ilik nakli gereken Gamze Akbaş, hastane odasında, evde bıraktığı 3 yaşındaki oğlu Atakan'a telefonda masal anlatıyor. Ailesi uygun donör ve tedavi için çırpınırken, Gamze Akbaş'ın en büyük ihtiyacı ise moral.

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Hematoloji Servisi Onkoloji Bölümü'nde yatan Gamze Akbaş'ın önümüzdeki 3 aylık kritik süreci umut ve moral dolu geçirmesi gerekiyor. Gamze Akbaş'ın vücudu kemoterapiye yanıt verdikten sonra, uygun donör bulunursa ilik nakli yapılacak. Böylece Gamze Akbaş, hastaneye gitmek için evden ayrılırken "Kursa gidiyorum, merak etme döneceğim" dediği oğlu Atakan başta olmak üzere sevdikleriyle mutlu günlerine yeniden kavuşacak.

BABASI: KIZIM SAYESİNDE HERKES ŞİFA BULSUN

Hastaneye ziyarete gelen Gamze Akbaş'ın babası İbrahim Canseven, pek çok ünlünün Twitter'da kızının durumunu yazmasının, Facebook'ta 8 bine yaklaşan kişinin 'Seninleyiz Gamze' adlı grupta birleşmesinin ve onlarca insanın hastaneye ziyarete gelmesinin kızını çok duygulandırdığını söyledi. Baba Canseven şöyle dedi:

"Belki bunun sayesinde, kızım sayesinde başka hastalar da yeni donörlerle şifa bulacaklar. Bir yandan üzülüyoruz ama, sevindiren bir olay da aynı şeyin başka hastalar üzerinde etki yaparak donörlerin sayısını artırmak. Müthiş bir sahiplenme oldu. Biz bile inanamadık. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok büyük destek aldık. Bunları kim iletiyorsa çok teşekkür ederiz."

'GÜNLERLE YARIŞIYORUZ'

Hastalık sürecinin bundan bir buçuk yıl önce başladığını belirten baba Canseven, "Hayat dolu, canlı bir kızımız vardı. Sağlığına yeniden kavuşacağına inanıyoruz. Oğlu Atakan'a kavuşacağına inanıyoruz. İnşallah kızım eski güzel günlerine, neşeli günlerine dönecek. Bütün herşeyimizi kızımız üzerine odakladık. Şimdi günlerle yarışıyoruz" diye konuştu.

SADECE BİR HABER OLARAK KALMAK İSTEMİYOR

Gamze'nin halası Münevver Toyal da, "Gamze hayata küsmüş durumda. 'Bunlar sanki bir masal. Hala inanamıyorum. Acaba bunlar sadece bir haber olarak mı kalacak yoksa devamı gelecek mi?' diye soruyor. Bir haber olarak kalmak istemiyor. Sağlığına kavuşup oğluna gitmek istiyor" dedi.

OĞLUNA TELEFONDA MASAL ANLATIYOR

Münevver Toyal, Gamze Akbaş'ın hastaneye gelirken oğlu Atakan'dan nasıl ayrıldığını da şöyle anlattı:

"Daha önce İstanbul'da banka tarafından eğitime gitmişti. Bu sefer uzun süreli ayrılık olacağı için başka bir çare bulamadı. 'Ben yine kursa gidiyorum anneciğim' dedi. Aksi halde çocuğun anlaması da mümkün değil. Sürekli telefonla konuşuyorlar. 'Anne ne zaman geleceksin, anne bana masal anlat' diyor. Gamze her akşam telefonu eline alıp oğluna masal anlatıyor. Sanki yanındaymış gibi."

GAMZE: ACABA BİR MUCİZE OLACAK MI?

Gamze'nin en büyük moralinin anneler başta olmak üzere binlerce insanın verdiği destek olduğunu kaydeden hala Toyal, "Bu destekler önce küçük bir nehir, çay gibiydi, sonra çığ gibi büyüdü, şimdi dağlar kadar oldu. Hepimiz şoktayız. Biz yazıları okuduğumuzda 'Bunlar gerçek mi, bizim için mi yapılıyor' dendi. Çok etkisi oldu. Gamze 'Acaba hala gerçekten bir mucize olacak mı' diye bana soruyor. Biz de bu mucizenin olacağına inanıyoruz" dedi.

ANNELER GÜÇLERİNİ UMUDA BİRLEŞTİRDİ

Annelerin sosyal paylaşım sitesi olan Nurturia üyelerinden İnci Girgin de, Gamze Akbaş'ı ziyarete geldi. Gamze'nin penceresi önünde el sallayarak moral veren İnci Girgin, başlattıkları destek kampanyasını şu sözlerle anlattı:

"Bir sabah uyandık. Gamze'nin iliğe ihtiyacı olduğunu, hasta olduğunu öğrendik. Ben Gamze'yle hiç tanışmamıştım. Arkadaş bile değildik ama hepimiz anneyiz, hepimizin çocuğu var. Bugün Gamze'ye yarın bana. Birkaç anne aramızda konuşurken kısa süre içinde binlerce kişi olduk. Gece Twitter'dan ünlüleri, sosyal medyayı bombardımana tutuyoruz. Tek isteğimiz gamze için bir tüp kan verin. Şehirlerde merkezler var. Hayatını kurtaracak onu oğluna bağışlayacak. Umarım faydamız olur. Ben umutluyum. Çünkü o kadar çok anne biraraya geldik ki. Her gün şuraya sürekli anneler gelip el sallıyorlar, öpücükler gönderiyorlar. Kesinlikle uygun kişiyi bulacağız."

İnci Girgin, Gamze Akbaş'a da seslenerek "Seni çok seviyorum. sen de yay burcusun, ben de yay burcuyum. Önümüzdeki sene doğumgünümüzü aynı gün beraber kutlayacağız" dedi.

BT(AÖ/COŞ) (FOTOĞRAFLI)

(DHA - Burcu TANER)

Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.