» » DHA »

Dövme Yaptırma Sezonu Açıldı

Dövme Yaptırma Sezonu Açıldı

İZMİR’de son yıllarda özellikle dövme yaptıranların sayısı gün geçtikçe artarken, bu ilgi yeni bir sektör yarattı.

Yaz öncesi dövme yaptırmak isteyenlerden bir bölümü, Alsancak semti Kıbrıs Şehitleri’nde bulunan 35İnk Arkhe Tattoo’nun yolunu tutuyor. 12 yıldır dövme yapan Burak Danişmend ve Kadir Yarba’nın sahibi olduğu mekanda renkli ve renksiz, tribal dövmelerin yanı sıra kişiye özel de çalışılıyor. Geçtiğimiz yıllara göre üç boyutlu dövmenin revaçta olduğunu belirten Burak Danişmend, "Havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşması ile dövme sezonu açıldı. Dövme yaptırcakların merdivenaltı yerlerden kaçınması gerekir. Hijyenik ortam ve tek kullanımlık malzemeler çok önemli" dedi.

Kendilerine gelenlerin yüzde 70’nin sırt, bel ve kasık bölgesine dövme yaptırdıklarını belirten Türkiye Dövme ve Takı Sanatçıları Derneği üyesi Burak Danişmend, "En iyi hizmet için kaliteli boya ve hijyenik ortamdan vazgeçmiyoruz. Üç boyutlu dövmelerin yanı sıra, dövme yaptıracak kişi bize hayalindekini anlatıyor, biz de çiziyoruz" diye konuştu.

EA(AÖ/COŞ) (FOTOĞRAFLI)

(DHA - Eray ARPAŞİN)

Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.