İstanbul'da motosikletçiler 15 Temmuz şehitleri için konvoy oluşturdu

İstanbul Valiliğince, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde; motosikleti üzerinde şehit olan Yılmaz Ercan'ın anısına "15 Temmuz Demokrasi Şehidi Yılmaz Ercan’ın Aziz Hatırasına 251 Motosikletli ile 251 Şehidi Anma Programı" düzenlendi.

Motosikletçiler, FETÖ`nün 15 Temmuz 2016`daki darbe girişiminde motosikleti üzerinde şehit olan Yılmaz Ercan anısına düzenlenen organizasyonda, konvoy oluşturdu.
 

Ayasofya Meydanı`ndan hareket eden motosikletliler, 20 kilometrelik rotada Avrasya Tüneli`nden de geçerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü`ne kadar konvoy halinde gitti.
 

İstanbul Valiliğinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlediği organizasyona, 15 Temmuz`daki darbe girişimindeki 251 şehidin anısına 251 motosikletçinin katılması planlandı ancak yoğun ilgi nedeniyle bu sayı 1000`e yaklaştı.
 

Organizasyona İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Sakarya Milletvekili ve dünya şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası`nda yarışan milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, motosikletli polis, jandarma ve zabıta ekipleri ile birçok motosiklet kulübü temsilcisi katıldı.