İstanbul'da dere taştı, yollar göle döndü

Türkiye’nin batısında sağanak yağış ve fırtına etkili oluyor. İstanbul’da gece saatlerinde sıcaklığın düşmesiyle yüksek kesimlerde kar yağdı. Sabah uyanan İstanbulular, beyaz örtüyle karşılaştı. Fırtınanın en çok etkili olduğu Şile’de Yeşilçay Deresi taştı. Taşkın nedeniyle işletmeleri su bastı. Garipçe’de dev dalgalar bir tesiste maddi hasara yol açtı. Eyüpsultan’da ise toprak kayması yaşanırken, kentin birçok noktasında fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi.

İstanbul'da dere taştı, yollar göle döndü - Sayfa 1

Türkiye’nin batısında sağanak yağış ve fırtına etkili oluyor.

İstanbul’da dün başlayan sağanak yağış, gece saatlerinde sıcaklığın düşmesiyle bazı bölgelerde kar yağışına dönüştü.

Kentin kuzeyinde bulunan ilçelerde fırtına nedeniyle sahil kesimlerinde dev dalgalar oluştu, dere taştı, su baskınları yaşandı.

115
İstanbul'da dere taştı, yollar göle döndü - Sayfa 2

ŞİLE’DE DERE TAŞTI, YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Şile Ağva'da sabaha karşı etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Yeşilçay Deresi taştı. Derenin kenarında bulunan birçok iş yeri sular altında kaldı. İşletmelerdeki masa, sandalye gibi birçok eşya suyla birlikte dışarı sürüklendi. Bazı araçlar da hasar oluştu.

215
İstanbul'da dere taştı, yollar göle döndü - Sayfa 3

Fırtına nedeniyle yerinden sökülen ağaçlar ile molozlar da suyla etrafa taşındı. Bölgede, birçok iş yeri ve butik otelleri su basarken bazı işletmeler misafirlerini tahliye etti.

315
İstanbul'da dere taştı, yollar göle döndü - Sayfa 4

Ağva'ya ulaşımın sağlandığı ormanlık yolda da devrilen ağaçlar ulaşımı olumsuz etkiledi. Belediye ekipleri devrilen ağaçları kaldırmak için çalışma yürütüyor.

Yağışın etkisiyle Balıbey Mahallesi, merkez ve rıhtım bölgesinde de ağaçlar devrilirken aydınlatma direği de yola düştü. İlçe merkezinde rögarlar taşarken yollarda göllenme ve su birikintileri oluştu.

415