» » Cihan »

TSM sanatçısının da dolandırıldığı davaya devam edildi

TSM sanatçısının da dolandırıldığı davaya devam edildi

Türk Sanat Müziği (TSM) sanatçısı Samime Sanay ve bazı banka müşterilerini dolandırdıkları iddiasıyla haklarında dava açılan biri banka müdürü 4 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklardan bir bankanın Kapalıçarşı şubesinin eski müdürü Seher Özkuş ve banka çalışanları Nurcan Aktağ, Bilgül Köjüş ve Mehmet Bilgiç ile müşteki Samime Sanay ve avukatları katıldı. Duruşmada mağdur sıfatıyla dinlenen Ali Kalender, bilgi ve rızası alınmadan sanık Seher Özkuş'un, kendi hesabından 440 bin TL'yi kredi kullanmış gibi göstererek çektiğini, yine bilgisi dışında hesabından 100 bin TL nakit paranın da çekildiğini belirtti. Mağdur olarak konuşan Faik Tari ise rızası olmadan yapılan işlemlerle ilgili zararın sanık Seher Özkuş tarafından ödendiğini anlattı. Müşteki Samime Sanay ve müşteki banka avukatları ise sanıkların tutuklanmasına karar verilmesini istedi.

Mahkeme Heyeti de Seher Özkuş ve diğer sanıkların üzerilerine atılı suçların vasıf ve mahiyeti, dosyadaki delil durumu, esasa ilişkin delillerin henüz toplanmamış oluşu ve sanıkların sabit ikametgah sahibi olduklarını göz önünde bulundurarak, tutuklama talebini reddetti. Mahkeme heyeti diğer mağdurların da bir sonraki duruşmada dinlenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrasında gazetecilere açıklama yapan Sanay, sanıklardan Seher Özkuş'u 30 yıldan beri tanıdığını ve her şeyiyle ona güvendiğini belirtti. Bu süre içinde bankaya gittiğinde sanığın olduğu bölüme geçip işlemlerini hallettiğini anlatan Sanay, sanıktan hesap defterini defalarca istemesine rağmen kendisini oyalayarak vermediğini ifade etti. Sanay, yaklaşık bir milyon 100 bin TL civarında parasının sanık tarafından hesabına geçirildiğini savundu.

Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında Cihan internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.