İstanbul'da dev operasyon! Tek tek durdurulup arandı

İstanbul'da dev operasyon! Tek tek durdurulup arandı 1.resim

İstanbul'da 38 noktada 300 ekiple taksi ve minibüslere denetim yapıldı. Denetim kapsamında durdurulan araçlar tek tek arandı, yolcular ve sürücüler GBT kontrolünden geçirildi.

1 3
İstanbul'da dev operasyon! Tek tek durdurulup arandı 2.resim

İstanbul'da taksi ve minibüslere denetim yapıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde; İlçe Emniyet Müdürlükleri ile Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelinin katımıyla 38 noktada 300 ekip ile denetim yapıldı.

Denetim yapılan yerlerden biri olan Bağcılar'da polis ekipleri, taksileri durdurup sürücü ve yolcuları GBT kontrolünden geçirdi ve üst araması yaptı. Buradaki kontrollerde dedektör köpek 'Maya' da taksilerin içinde ve dışında arama yaptı.

2 3
İstanbul'da dev operasyon! Tek tek durdurulup arandı 3.resim

Şişli Darülaceze caddesinde de yapılan uygulamada taksi ve minibüs sürücülerinin ehliyet ve ruhsatları kontrol edildi, sürücülerin üstleri ile araçlar arandı. Yolcuların bulunduğu araçlarda, yolcularında kimlik kontrolleri yapıldı. Uygulama sırasında polis köpeği Panzer de araçlarda yapılan aramaya katıldı.  Yolcular ve sürücüler denetimden memnun olduklarını dile getirdi.

3 3