İspanyol dedektifler Türk kızı Yasemin Gündoğan'ın peşine düştü! 230 milyonluk vurgunda flaş detaylar

Yasemin Gündoğan'ın bulunması için Alman sigorta şirketi, konusunda uzman 4 İspanyol dedektifini Türkiye'ye gönderdi. Dedektifler, Yasemin'in Çeşme'de 2 villa satın aldığını belirlerken, konteyner dolusu parayı Türkiye'ye nasıl getirdiğini de tespit etti.

İspanyol dedektifler Türk kızı Yasemin Gündoğan'ın peşine düştü! 230 milyonluk vurgunda flaş detaylar - Sayfa 1

Almanya'da lisede aşçılık, dondurmacılık eğitimi alan Türk kızı Yasemin Gündoğan bir süre kafelerde dondurmacı olarak çalıştı. 2019 yılında para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland'da işe başladı.
 

123
İspanyol dedektifler Türk kızı Yasemin Gündoğan'ın peşine düştü! 230 milyonluk vurgunda flaş detaylar - Sayfa 2

Sabah'tan Ümit Erkan Demircan'ın haberine göre; Merkez Bankası'ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmakla görevliydi. 2 yıl içinde Yasemin Gündoğan, aynı vardiyada görev yapan güvenlik personeli Henning Behrens ile yakınlaştı.
 
 

223
İspanyol dedektifler Türk kızı Yasemin Gündoğan'ın peşine düştü! 230 milyonluk vurgunda flaş detaylar - Sayfa 3

21 Mayıs 2021'de milyonluk vurgun için düğmeye bastı. Gündoğan bir gün içinde soygunu gerçekleşti. Para aktarım masasına geçen genç kız, diğer günlerden farklı olarak yanına iki konteyner aldı.
 

323
İspanyol dedektifler Türk kızı Yasemin Gündoğan'ın peşine düştü! 230 milyonluk vurgunda flaş detaylar - Sayfa 4

ATM kasetlerini dolduran, bankalara aktarılacak para torbalarını paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak diğer konteynere para attı.
 

423