» » İHA »

Manisa'da Hastane Personeline Bilgisayar Eğitimi

Manisa'da Hastane Personeline Bilgisayar Eğitimi

Manisa Devlet Hastanesi'nde hastane personeline hasta ve hasta yakınlarıyla daha iyi iletişim kurabilme ve teknolojiden en iyi şekilde faydalanabilmesi amacıyla temel bilgisayar eğitimi veriliyor.

Manisa Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Devlet Hastanesi işbirliğiyle 28 Ocak'ta başlayan kurs 160 saat süreceği belirtildi. Verilen kursa 38 hastane personeli katılıyor. Hafta içi her gün saat 17.30'da başlayan kurs 20.30'a kadar devam edecek.

Bu tür çalışmaları meslek grupları bazında gerçekleştirdiklerini belirten Manisa Devlet Hastanesi Yöneticisi Süleyman Souksu, "Bilgisayar eğitimi teknik bir konu olduğu için Halk Eğitim Merkezi'nden destek alıyoruz. Personelimizin var olan bilgilerini geliştirmek amacıyla bu kursu düzenliyoruz. Hem kendi altyapımızdaki iyileştirmelerden haberdar etmek, hem de yazımsal bazda iyileştirmeleri paylaşabilmek için bu eğitim programı düzenledik. Sonuçta hasta ve hasta yakınlarımıza direk temas eden en önemli meslek gruplarından biri tıbbı sekterliktir. İletişimin doğru kullanılması, beklentilerin yerinde karşılanması adına teknolojiyi etkin ve verimli kullanabilmek için personelimize bu kursu veriyoruz. Verimli geçeceğine inanıyoruz. Halkımıza en iyi şekilde hizmet verebilmek için ortak çalışmalarımızı devam edecek" dedi.

2013 yılı içinde 655 kurs açtıklarını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Kaya, 15 bin 758 kursiyere eğitim verdiklerini dile getirdi.. Devlet Hastanesi'yle İşaret Dili kursu açtıklarını vurgulayan eden Kaya, hastanenin bu kursun açıldığı il kurumların başında geldiğini kaydetti. Kaya, Hasta Kayıt Kabul Kursu, Özürlü Bakım Kursu, İşaret Dili, huzurevleri için Yaşlı Refakatçisi kursları açtıklarını söyledi.

İnsanlara daha iyi hizmet için kurumlarla işbirliği yaparak çeşitli kurslar açtıklarını ifade eden Kaya şöyle konuştu: "Amacımız işbirliğiyle açtığımız kursları daha ileriye götürmektir. Daha çok kişiye, daha çok insana ulaşabilmektir. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün verdiğimiz belgeler Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır"


Haberin Alındığı Kaynak» İhlas Haber Ajansı

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında İHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.