Ihlara Vadisi'nde balonla yolculuk tekrar başladı

Kapadokya'nın başlangıç noktası olan Aksaray'da pandemi döneminde ara verilen balonla yolculuk tekrar başladı. Ihlara Vadisi ve Selime Katedrali ile bölgedeki tarihi ve doğal güzellikleri kuşbakışı seyreden turistler, bölgeye hayran kalıyor.

Ihlara Vadisi'nde balonla yolculuk tekrar başladı - Sayfa 1

Kaya oyma mekanları, kiliseler ve bitki örtüsüyle her mevsim ziyaretçileri kendisine hayran bırakan, 394 merdivenle inilen 14 kilometre uzunluğundaki Kapadokya’nın incisi Ihlara Vadisi'nde pandemide ara verilen balonla yolculuk yeniden yapılmaya başlandı. Yerli ve yabancı turistlerden ilgi gören balon uçuşları, iyi bir seyir için özellikle güneşin doğuş saatinde tercih ediliyor.  

115
Ihlara Vadisi'nde balonla yolculuk tekrar başladı - Sayfa 2

Balonla uçarken açıklama yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu “Ihlara vadisinde balonun içerisinde uçuyoruz. Pandemi sürecinden dolayı uçuşlara ara verilmişti. İstanbul’dan gelen misafirlerimizle birlikte Ihlara Vadisi'nde uçuşlarımız başlattık. 

215
Ihlara Vadisi'nde balonla yolculuk tekrar başladı - Sayfa 3

Kapadokya bölgesinde Nevşehir’de Ihlara ile Kayseri’de uçuşlar devam ediyor. Burada 8 firmamız balon uçurma izni aldı. Gelecek yıl da daha düzenli bir şekilde Ihlara’dan yapılacak. Burada gerçekten çok güzel bir manzara var. Burada herkesin bu keyfi yaşamasını çok arzu ederim. 

315
Ihlara Vadisi'nde balonla yolculuk tekrar başladı - Sayfa 4

Sabah ezanıyla buraya geldik. Vadi içinden kalkış yaptık, Selime Katedraline doğru gidiyoruz. Bir de buranın diğer uçuş alanlarından farkı ise dünyanın en büyük kanyonunda balonla seyahat ediyorsunuz. İnanılmaz keyifli ve bu farklılığı herkesin görmesi isteriz” diye konuştu.

415