Son dakika... Bakan Dönmez: Yerli su altı robotu Kaşif görevine başladı

Bakan Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yerli su altı robotu Kaşif'in Fatih'te görevine başladığını duyurdu.

Takip et

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli su altı robotu Kaşif'in, Fatih sondaj gemisinde görevine başladığını bildirdi.

Bakan Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yerli su altı robotumuz Kaşif, Fatih'te görevine başladı. Denizlerdeki yeni elimiz ve gözümüz olan Kaşif, 3 bin metreye kadar deniz sondaj faaliyetlerimizde video verilerini ana kumandaya aktaracak, mekanik işleri yapacak." ifadelerini kullandı.

Dönmez, ayrıca Twitter hesabından Kaşif'in görüntülerini de içeren video paylaşımında bulundu.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Yerli su altı robotumuz Kaşif, Fatih&#39;te görevine başladı.<br><br>Denizlerdeki yeni elimiz ve gözümüz olan Kaşif, 3 bin metreye kadar deniz sondaj faaliyetlerimizde video verilerini ana kumandaya aktaracak, mekanik işleri yapacak. 🚢🇹🇷 <a href="https://t.co/lEO5t0PG7I">pic.twitter.com/lEO5t0PG7I</a></p>&mdash; Fatih Dönmez (@fatih_donmez) <a href="https://twitter.com/fatih_donmez/status/1317752590617235457?ref_src=twsrc%5Etfw">October 18, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

 

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER