Numan Kurtulmuş, Uluslararası Aile Sempozyumu'nda konuştu

Uluslararası Aile Sempozyumu'na katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Batılı çok gelişmiş olduğunu zannettiğimiz ülkelerle kıyasladığımızda halen Türk aile yapısı fevkalade güçlüdür. Fevkalade kuvvetlidir. Zaten onun için de bu kadar saldırının altında kalmaktadır" dedi. 

HÜRRİYET HÜRRİYET
Numan Kurtulmuş, Uluslararası Aile Sempozyumu'nda konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Aile Vakfı tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Aile Sempozyumu'na katıldı. Burada konuşan Kurtulmuş, "Özellikle postmodern çağın en önemli konularından birisi ve insanlığın gelecek bakımından bugün üzerinde çok ciddi şekilde düşünmesi gereken hususların başında gelen bir konudur. Aile bir anlamda ekonomik bir konudur. Bir birim olarak aileyi ele almak durumundayız. Bir taraftan aile siyasal bir konudur. Topluma karşı sorumluluklar ve siyasetin üzerine düşen vazifeler bakımından aileyi tartışmalıyız. Bir taraftan aile hukuki. Bir ailenin korunması, ailenin değerinin arttırılması için hangi hukuksal adımların atılması gerektiği üzerine konuşmalıyız. Ama hepsinde kuşatacak bir şekilde aile aslında sosyolojik, psiko sosyolojik bir konudur" dedi. 

"AİLEYİ BİR KÖK HÜCRE GİBİ KABUL ETMEK MECBURİYETİMİZ VARDIR"

Kurtulmuş, "Aileyi korursanız, toplumlar ne kadar dağılırsa dağılsın hangi dış baskılarla bir takım tarih boyunca olduğu gibi harpler, savaşlar, nüfuslar ne kadar azalırsa azalsın. Eğer bir toplum fıtrata uygun şekilde aileyi korumayı bilirse aynen vücudun kök hücreden yenilenmesi gibi insan toplulukları da sağlam bir kök hücre olan aileden yenilenmeyi başarabilir. Bunun için çalışmalarımızın ana ekseninde aileyi bir kök hücre gibi kabul etmek mecburiyetimiz vardır" diye konuştu.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER