Mühendis kızlardan şarkı

Kadınların mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlamak amacıyla yürütülen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesinin artık kendine ait bir şarkısı var.

Takip et

5. İSTANBUL BULUŞMASI
 “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesi kapsamında devlet üniversitelerinde mühendislik eğitimi alan kız öğrenciler her yıl İstanbul’da mezunlar, gönüllü mentorlar ve rol modellerle bir araya geliyor. Bu sene 5’incisi düzenlenen ‘İstanbul Buluşması’nda öğrenciler, Avrupa Müzik’in desteğiyle gerçekleştirilen atölyeye de katıldı.

ŞARKIYA GRİPİN İMZASI

Atölyede müzik grubu Gripin’le birlikte “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesi için şarkı bestelendi. Kolektif bir çalışmayla proje şarkısını oluşturan “mühendis kızlar”, kendileri gibi mühendislik okumak isteyen genç kadınlara rol model olmayı ve kadınların her sektörde başarılı olabileceği konusunda ilham vermeyi amaçlıyor.

İŞTE O ŞARKININ SÖZLERİ

Emek verip, yol çizmeye
Kadının gücünü göstermeye
Dünyayı değiştirmeye hazırız

Engellerden yılmayız
Şimdi bizim zamanımız
Dünyayı değiştirmeye hazırız

Biz mühendis kızlarız!

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER