Kahramanmaraş’ta ’huzurlu sokaklar’ uygulaması

Kahramanmaraş'ta İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ’huzurlu sokaklar’ uygulaması yapıldı. Drone destekli uygulamada çeşitli suçlardan aranan 5 kişi yakalandı.

HÜRRİYET HÜRRİYET

İl Emniyet Müdürlüğü’nün bu yıl hayata geçirdiği ve bir mahallede gerçekleştirilen ’Huzurlu sokaklar’ uygulamasının 4’üncüsü Fevzipaşa Mahallesi’nde yapıldı. Mahallenin tüm giriş ve çıkışlarının tutulduğu uygulamada, park ve bahçeler ile metruk binalar polisler tarafından didik didik kontrol edildi.

İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu’nun da katıldığı drone destekli uygulamada 965 kişinin kimlik sorgusu yapılırken, suç kaydı olanlar incelemeye alındı. Çeşitli suçlardan aranan 5 kişinin yakalandığı uygulamada 2 kişiye maske takma kuralına, 4 kişiye de sosyal mesafe kuralına uymamaktan idari para cezası kesildi. Uygulamada ayrıca; trafik kurallarını uymayan 8 sürücüye 12 bin 21 lira trafik cezası yazıldı.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER