» » HÜRRİYET »

Jandarmada kadın eğitimi

JANDARMA Teşkilatı mensuplarından Üsteğmen Begüm Çardak ile Astsubay Damla Akpınar, teşkilata giren kadın subay ve astsubayların yetiştirilmesinden sorumlu.

Jandarmada kadın eğitimi

Jandarma Üsteğmen Begüm Çardak, 4 yıldır jandarma personeli olarak çalıştığını, görevini Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'nde takım komutanı olarak sürdürdüğünü söyledi. Çardak, babasının izinden giderek bu mesleği seçtiğini dile getirdi. Astsubay Damla Akpınar ise Türk kadınının, Cumhuriyetin ilk yıllarından beri her alanda erkeklerle eşitliğe sahip olduğunu hatırlattı. Akpınar, "Bizim mesleğimiz, birçok kişinin hayalini süsleyen ama bunun yanı sıra birçok zorluğa göğüs gerilmesi gereken bir meslek. Kalbi vatan aşkıyla çarpan her Türk gencini Jandarma Genel Komutanlığı'nın bir mensubu olarak buraya bekliyoruz" dedi.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.hurriyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.